Jdi na obsah Jdi na menu
 


Drumbeny do školek - jaro-léto 2014

3. 5. 2014

dscf3864.jpg

 

 

 

 

Drumbeny do školek

Je mi potěšením Vám oznámit, že se podařilo zajistit celkem 18 drumbenů do školek v Benátkách nad Jizerou. S Drumbeny jsme měli možnost se seznámit na Plese dětí, kde nám jejich autor Mgr. Zdeněk Roller předvedl, k čemu slouží a jaké jsou jeho výhody. Na základě spolupráce s p.Rollerem a zajištěním dostatku financí se naše děti budou moci na Drumbenech realizovat.

Ještě před jejich samotným použitím ale zapojíme kreativitu našich dětí a ve spolupráci s MŠ jim dáme možnost si Drumbeny samostatně vyzdobit. O.s. Rodičů a přátel zajistilo natření Drumbenu akrylovými barvami a už je pouze na dětech, jakou tématiku vizuální výzdoby si zvolí!

O výsledcích Vás určitě budou děti informovat sami, ale my budeme u toho a zdokumentujeme celý proces, abychom Vám jej mohli také zprostředkovat.

Už se těšíte na výsledek?My určitě ano! 

Radka Jakimczuk, předsedkyně sdružení

dscf3846.jpg

První výsledky zdobení drumbenů ze třídy Krtečků naleznete také na http://msbenatky-rodice.rajce.idnes.cz/Drumbeny_do_skolek. Další nás čekají dne 16.5. a 6.6. Budeme Vás informovat!

Další krásně vyzdobené Drumbeny už mají v MŠ Jizerka a MŠ Poupátko. Na tvoření a radost Vašich dětí se můžete podívat na výše uvedené adrese rajce.idnes.cz nebo na facebookovém profilu O.s. Rodičů a přátel při MŠ Benátky nad Jizerou.dscf3881.jpg

Pro více informací přikládám výňatek z rozhovoru s autorem Drumbenů panem Mgr. Zdeňkem Rollerem. Více na www.drumben.cz.

Co je to drumben - je to víceúčelový nábytek a zároveň rytmický nástroj. Je vyroben z přírodních a recyklovaných materiálů. Konkrétně z trubky z recyklovaného papíru a nahoře je překližka.

K čemu se drumben hodí?
Jeho uplatnění je široké. Pro výuku, volnočasové aktivity, prevenci rizikového chování mládeže, pro muzikoterapii a arteterapii.

Kdy přišla myšlenka na drumben?
Vzešla z workshopů, které jsme se ženou dělali. Byly zaměřeny na rytmus a muziku a právě tehdy vznikla první potřeba vytvořit něco, co by si třeba i účastníci mohli během akce vyrobit a případně odnést i domů. První nápad přišel v roce 2009. Tehdy jsme ještě bydleli v bytě na Smíchově a já nosil domů papírové trubky a tvořil a vymýšlel. Původní záměr byl vytvořit z nich buben, ale oni stále nehrály, tak jsme na nich doma alespoň seděli. Tak jsme zkoušeli různé materiály a najednou začaly hrát a a dalo se na nich i sedět.

Původní profesí jste?
Pedagog. Učil jsem tři roky a pak jsem se stal vynálezcem. Protože vznikl světově unikátní drumben, ze kterého máme radost.

A co dál?
Mám další dva nápady. Třeba na ještě jednu velikost drumbenů – nábytků do dětských pokojů. Vymyslel jsem také regálový systém nábytku, ze kterého se dá postavit třeba stěna. Pracuji také na houpačkách a křesílcích, jejich nosnost testujeme na našem malém synovi. Sám jsem překvapen z toho, co se dá z jedné trubky všechno vyrobit. Také vymýšlím osvětlené drumbeny. Pak by bylo možné předvádět zároveň rytmickou a světelnou show.

Děti si zdobí své drumbeny sami …
Což je dobře. Mají k drumbenům pak blíže. Více si jich váží. Aktuálně také nabízíme dvě varianty drumbenů. Čisté bez potisku a drumbeny s potiskem. Ty vznikly jako alternativa pro ty, kteří nechtějí využít možnosti vlastního designu a dávají přednost již hotovému výrobku s originálním designem.

V čem vidíte jejich přínos?
Vymyslel jsem takový pojem: energetická kreativita. Hrou na drumbeny můžeme u dětí jednak posilovat zdravé sebevědomí, ať už během vzdělávacího procesu nebo volného času. Hra je vede k pozitivním zážitkům, pocitu sounáležitosti a radosti z úspěchu. Díky drumbenu lze bojovat tady proti agresivitě. Drumben se skvěle hodí k uvolnění přebytečné energie. Ta se mnohdy uvolňuje v destruktivní, sebedestruktivní a agresivní podobě během chvil volna (o přestávkách, při mimoškolních aktivitách) a projevuje se nebezpečným běháním, napadáním spolužáků, demolováním školního či osobního majetku…

 

Náhledy fotografií ze složky Drumbeny do školek

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 41065
Měsíc: 263
Den: 4