Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dětský Army den v Mordové Rokli 2015

31. 8. 2015

Važení návštěvníci a potenciální účastníci následujícího ročníku Dětského Army dne v Mordové Rokli,

Ráda bych Vám přiblížila atmosféru, která v letošním roce pohltila nejen děti, ale i dospělé. Celkový počet byl 272 návštěníků, z čehož 117 dětem jsme udělali velkou radost odměnami v cíli dobrodružné a naučné cesty Mordovou Roklí. Získání vojenské výbavy však nebylo nic jednoduchého.

Po splnění úkolů jako správné maskování, proskakování pneumatikami, absolvování kurzu zdravovědy, pachové zkoušky, vzduchovkové střelnice, lanového centra a plnění povelů, získali děti zaslouženou odměnu, ale také bylo k dispozici občerstvení.

Za podílení se na organizaci patří poděkování všem dobrovolníkům z řad O. Sdružení Rodičů a přátel při MŠ Benátky nad Jizerou, ale také Kynologům z Benátek nad Jizerou, Hasičům ze Všejan, Policii ČR Nymburk, Českému Červenému Kříži Mladá Boleslav a nakonec především majitelům Mordové Rokle - Klubu přátel historických vojenských jednotek Třebestovice, kteří nás bez obav a s potěšením pustili do spravovaného objektu, včetně prohlídky zrekonstruovaného bunkru s průvodcem. V čele těchto aktivistů stojí p. Aleš Mašín, hlavní projížďkový řidič.

Jako doprovodný program byl v letošním roce zajištěn velký počet historických vozidel a přehlídka vojenské techniky, také miniatury tanku 1:4 na ovládání. Překvapením byla ukázka kanologického výcviku psovodů z Benátek nad Jizerou, kteří nám ukázali, jak se mohou spolehnout na cvičeného čtyřnohého přítele. V teple, které panovalo to nebylo nic jednoduchého, ale přihlížející bez hnutí sledovali dovednosti čtyřnohých svěřenců a odvahu psovodů. Následovalo příjemné vodní osvěžení od Dobrovolných hasičů Všejany, kteří vodou nešetřili a zajistili tak nečekané koupání dětí. Příjezd Polici ČR s ukázkou zbraní a policejní výbavy zaujalo i dospělé návštěvníky, pouze se nenašel dobrovolník pro ukázku zákroku taserem :-).

K ochlazení organismu také přispěla prohlídka vojenského bunkru, který se každým rokem dostává díky dobrovolníkům z Vojenského klubu do úchvatnější podoby vzhledem k prováděným rekonstrukcím.

Závěrem Army dne byly nezbytné projížďky vojenskou technikou, za hudebního doprovodu.

Pro zájemce a odvážlivce bylo i letos připraveno místo pro přenocování ve stanech a jsem ráda, že jsme již nebyli jediný a připojily se k nám další tři rodiny s dětmi.

Věřím, že v roce následujícím se nám podaří pro Vás připravit minimálně stejně nabitou akci jako a těšíme se i na noční dobrodružství v Mordové Rokli.

S přáním pěkného dne

Radka Jakimczuk, předsedkyně sdružení

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 41065
Měsíc: 263
Den: 4