Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dětský army den v Mordové Rokli - shrnutí

 

Mordová Rokle Vás vítá, skrývá spoustu tajemství a překvapení!

 

Pozor, pozor!

Vojíni, četaři, důstojníci, generálové a příznivci našeho sdružení. Hlásím, že Dětský Army den v Mordové Rokli proběhl velmi úspěšně!!!
Hojná účast, nadšení a radost dětí, které se dychtivě pustily do plnění bojových úkolů, jsou toho důkazem.  Některé z vojenských dovedností si vyzkoušeli i dospělí. Dle reakcí všech, kteří dosáhli povýšení na GENERÁLA, usuzujeme, že se akce líbila. Těm z Vás, kteří se nemohli zúčastnit, přiblížím atmosféru celé akce.
Všechny děti, které se dostavily na start, získaly jako první trofej vojenskou kravatu.  Vstoupily do vojenského prostoru bez hodnosti a po každé zdárně absolvované disciplíně jim byly prostřednictvím odznáčků udělovány hodnosti typu vojín, četař, rotný, desátník atd. Na koncové metě, v generálním štábu, získaly odznak a hodnost generála a za snahu byly odměněny vojenskou „malou polní“. Věřím, že tuto vojenskou výbavu o prázdninách využijí nebo si ji ponechají jako příjemnou vzpomínku na naši akci.
Nejednalo se pouze o plnění disciplín vojenské zdatnosti. Záměrem bylo představit i další možné volnočasové aktivity členů neziskových organizací či spolků.
Největší poděkování patří Klubu přátel historických vojenských jednotek Třebestovice a jeho členům, kteří nám umožnili využít prostor Mordové Rokle a aktivně se zapojili do samotného dění. Pan Aleš Mašín, hlavní vozataj vojenské techniky, zajistil dětem i dospělým vzrušující terénní jízdu legendárním „gazíkem“. Pan Dolejš, alias Lachtan, velel vzduchovkové střelnici. Děti  si mohly „vystřílet“  odměnu za „správnou mušku“ například ve formě Lega.  Pan Viktor Moch oslnil přítomné svými vědomostmi v rámci prohlídky podzemí,  dokázal zodpovědět všechny zvídavé dotazy. Pan Jiří Novák, zajistil bezpečnost zázemí a chod elektrocentrály. Pan Jan Vojáček se osvědčil jako skvělý vypravěč. Spolupráce  byla vynikající, můžeme vřele doporučit -  Klub nabízí pronájem prostor Mordové Rokle i pro soukromé akce. Informace k aktivitám a možnostem Klubu naleznete na www.vojenskyklub.cz.
Překvapením ze strany KVH Brodce byla přítomnost lukostřelců.  Lukostřelba je sportovní odvětví, jehož tradice je stará desítky tisíc let. Cílem bylo střílet co nejpřesněji z různých vzdáleností do různých terčů a získat co nejvíce bodů. Pro ty nejmenší byl připraven i lov rybiček či hod míčkem na terč.
 
O čichový zážitek a vyzkoušení kvality čichových vjemů se postaraly členky Spolku Benátky Sobě. Děti měly za úkol poznat vůni kokosu, kávy, pepře atd. Dalším smyslem, který zkoušely, byl hmat. Jedním z mnoha cílů Spolku je ochrana přírody a krajiny, ochrana životního prostředí, ochrana veřejného zdraví,   osvěta mezi dětmi o zdravém životním stylu a environmentální výchova. Více informací o spolku, který má v hledáčku i naftalenovou kauzu v Benátkách nad Jizerou, najdete na www.benatkysobe.cz.
Díky dobrovolníkům oblastního spolku Českého Červeného Kříže Mladá Boleslav si děti mohly vyzkoušet poskytnutí první pomoci – umělé dýchání a masáž srdce na figuríně, fixaci zlomeniny ruky či nohy neposedného medvěda. Důležitá byla též informace o správném volání na nouzová telefonní čísla 112 (Integrovaný záchranný systém), 150 (Hasičský záchranný sbor), 155 (Zdravotnická záchranná služba).  O aktivitách ČČK v našem okrese se více dozvíte na www.cervenykrizmb.cz
Zajímavé stanoviště zajistila skupina historického šermu Artus Bohemia z Prahy a její ošlehaní šermíři - www.artus-bohemia.cz. K dispozici i jemným dívčím rukám byla výzbroj rytířů, dobové zbraně a jiné rekvizity válečnického umění. Děti vrhaly oštěpem na divoké prase, chytaly mečem kroužky. Skupina Artus Bohemia  předvedla i ukázku gotických šarvátek.
Cestou vojenským prostorem se děti setkaly i se  šikovnými velitelkami stanovišť – mažoretkami  Kbelské Kočky.  Dětem pomohly namaskovat obličej tak, aby byly v přírodě neviditelné,  zajistily stanoviště  hodu  granátem na cíl. V závěrečné části zatančily tematický tanec ve stylových vojenských „uniformách“ viz video: https://www.youtube.com/watch?v=ryWFWM1VP3c&feature=youtu.be
Na dalších stanovištích děti zkoušely svoje vědomosti o tom, co do lesa nepatří, plazily se  pod překážkou, absolvovaly opičí dráhu a vojenský dril , který na nich nenechal nit suchou, respektive nit od písku. Všichni, kterým byl zavelen povel k zemi, se s radostí svalili a užívali si navezeného plážového sluncem vyhřátého písku. Tuto disciplínu  už absolvovaly děti v hodnosti ostřílených plukovníků, takže jim vojenské povely nedělaly žádný problém. Dokonce i paní ředitelka MŠ Jana Pucandlová neváhala a pro jistotu všechny povely generála Štorkána uposlechla!
Za věcné ceny na stanovištích a také za přípravu celé akce vděčíme paní Andree Štorkánové – Papírnictví „U Anky“, které se pro Vaši informaci od 1.7.2014 přesouvá na novou adresu Na Burse (proti Č.Spořitelně). Pro účastníky Army dne byly připraveny poukazy se slevou na nákup školního batohu Topgal. Proto neváhejte a přijďte si vybrat. Paní majitelka už se na Vás těší!
Všem pomocníkům, dobrovolníkům i samotným účastníkům patří velký dík za jejich nezištnou investici času a prostředků ve prospěch dětí. V neposlední řadě patří velký dík všem členkám O.s. Rodičů a přátel při MŠ Benátky nad Jizerou a také jejich tolerantním a aktivním manželům, kteří se zapojili a pomáhali na stanovištích, s přípravou i s obsluhou v občerstvení.  Dětičky i rodiče využili jejich pohostinnosti  a jedli a jedli grilované klobásy, masíčko, buřtíky  - byly vynikající. Pánové, děkujeme a těšíme se příště zas…..!
V závěru tohoto shrnutí bych ráda uvedla, že všichni výše uvedení se do akce zapojili i v dnešní uspěchané a financemi motivované době bez odměny -  za to jim patří velký obdiv!
Občanské sdružení Rodičů a přátel při MS Benátky nad Jizerou  uspořádalo ojedinělou netradiční akci v okrese Mladá Boleslav, umožnilo díky Army dnu  strávit příjemné odpoledne dětem a rodičům nejenom z Benátek nad Jizerou. Mnohým obyvatelům Benátek nad Jizerou rozšířilo obzory, týkající se možností výletů do blízkého okolí a také nahlédnout do vojenské historie nejenom Mordové rokle.
Co říci na závěr? Platí, že v jednotě je síla a v případě spojení dobrého úmyslu a pozitivně smýšlejících lidí je dobrý výsledek vždy zaručen. Proto věříme i v úspěch dalších akcí občanského sdružení. Vaše dojmy uvítáme na emailu msbenatky-rodice@seznam.cz. Fotografie naleznete na facebookové stránce O.s. nebo na http://msbenatkyrodice.rajce.idnes.cz/Detsky_Army_Den_14.6.2014_Mordove_Rokle/, kam ty své můžete také samostatně vkládat.
O dalších aktivitách budete informováni  na našich stránkách www.msbenatky-rodice.estranky.cz, případně na nástěnkách MŠ BnJ.
Přejeme Vám krásné prožití letních prázdnin s Vašimi ratolestmi, těšíme se na další setkání.
PS: Nezapomeňte přes léto střádat papír, v září proběhne  sběrová akce, z  výtěžku budou zakoupeny konkrétní dárky pro jednotlivé třídy!
S pozdravem
Radka Jakimczuk, předsedkyně sdružení
 

Vážení a milí rodiče i ostatní příznivci našeho spolku,

tímto Vás zvu na akci, kterou pořádáme jako rozlučku s aktuálním školním rokem a to dne 14.6.2014 od 14 - 18 hod. v Mordové Rokli. https://maps.google.cz/maps?hl=cs&tab=wl - zadat Mordové Rokle, cesta bude v den konání značena.

Informativní leták naleznete na http://www.lenkapm.estranky.cz/file/27/2014_06_14_army-den-mordovka.pdf.

Důležité - Dětský Army den v Mordové Rokli dne 14.6.2014 a  "Mordové Rokle 2014, 15.ročník"  jsou odlišné akce!Při dětském dni nemusíte mít obavu z vojsk, která dorazí až o týden později:-)!!!
 

Pro statečné zájemce bude možnost i přespání ve vlastních stanech až do nedělního dopoledne.

Připravte si maskáče, čeká Vás spousta vojenských disciplín na sportovním základě, také vědomostech o přírodě apod. Každé dítě může absolvovat cca 11 různých disciplín  na jednotlivých stanovištích tak, že se z příchozího vojína může stát až generálem. Vaše dítě získá  frčky (pecky) po projití každé disciplíny, na konci dne si výložky děti odnesou na památku. Pro ty nejudatnější budou připraveny i diplomy, samozřejmostí jsou i drobná ocenění!

Zajištěna je dětská vzduchovková střelnice, lanové minicentrum, zdravotnická disciplína (ve spolupráci s Č.Č.Křížem Mladá Boleslav), také hod granátem, plazení, maskování, přežití v přírodě atd. Disciplíny budou vyváženy jak pro vojíny, tak  pro vojínky!

Díky spolupráci s Klubem přátel historických vozidel je zajištěno i otevření vojenského podzemí bunkru, které si mohou projít velcí i malí. O poskytnutí informací se postará odborný průvodce.

Také na Vás čeká překvapení, díky kterému se podíváte do motoristické minulosti.

Občerstvení je po celou dobu akce k dispozici - špekáčky, gulášek atd. Pro zájemce i grilovaná zeleninka....

O kulturní tematické vystoupení se postarají mažoretky Kbelské kočky a Koťata. Pro statečné zájemce bude možnost i přespání ve vlastních stanech až do nedělního dopoledne.

Čeká nás toho spoustu nového a zábavného, nebojte se přijít a prožít s námi společné odpoledne.  

Předprodej vstupenek bude zahájen 12.5.2014 ve všech třídách MŠ BnJ. Další informace budeme postupně vkládat. Sledujte nás a dozvíte se více.

Těším se na viděnou!

Radka Jakimczuk, předsedkyně sdružení

 

 
 
 
 
 
 

Náhledy fotografií ze složky Dětský Army den 14.6.2014

 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 57441
Měsíc: 1066
Den: 55